Thursday 27 February

Time: GMT+2

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Basaksehir Vs Sporting - 18:55

UEFA Europa League - Arsenal Vs Olympiakos - 21:00

CONCACAF Champions League - LA FC Vs Leon - 02:00

CONCACAF Champions League - Seattle Sounders Vs Olimpia - 04:00

Channel 1

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Porto Vs Bayer Leverkusen - 18:55

UEFA Europa League - Celtic Vs Kobenhavn - 21:00

Colombia Segunda Division - Atletico FC Vs Fortaleza - 01:40

Channel 2

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Espanyol Vs Wolves - 18:55

UEFA Europa League - Sevilla Vs Cluj - 21:00

Copa Libertadores - Guarani Vs Palestino - 23:15

Copa Sudamericana - Audax Italiano Vs Cusco - 01:30

Channel 3

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Basel Vs APOEL - 18:55

UEFA Europa League - Man Utd Vs Club Brugge - 21:00

Copa Sudamericana - Plaza Colonia Vs Zamora - 23:15

Copa Sudamericana - Fortaleza Vs Independiente - 01:30

Channel 4

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - LASK Linz Vs AZ - 18:55

UEFA Europa League - Inter Vs Ludogorets - 21:00

NBA - 76ers Vs Knicks - 01:00

Channel 5

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Malmo Vs Wolfsburg - 18:55

UEFA Europa League - Salzburg Vs Eintracht Frankfurt - 21:00

NBA - Thunder Vs Kings - 02:00

Channel 6

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Gent Vs Roma - 18:55

UEFA Europa League - Benfica Vs Shakhtar Donetsk - 21:00

NBA - Pacers Vs Trail Blazers - 02:00

Channel 7

-------------------------------------------------------------------------------

UEFA Europa League - Ajax Vs Getafe - 21:00

NBA - Warriors Vs Lakers - 04:30

Channel 8

-------------------------------------------------------------------------------

Euroleague - Zenit Vs Bayern - 18:00

Channel 9

-------------------------------------------------------------------------------

Euroleague - CSKA Moscow Vs Barcelona - 18:00

Channel 10

-------------------------------------------------------------------------------

Euroleague - Alba Berlin Vs Anadolu Efes - 20:00

Channel 11

-------------------------------------------------------------------------------

Euroleague - Maccabi Tel Aviv Vs Olympiakos - 20:05

Channel 12

-------------------------------------------------------------------------------

Euroleague - Baskonia Vs Crvena Zvezda - 21:00

Channel 13

-------------------------------------------------------------------------------